Nevyzvednuté dobírky

Co se následuje po té, co si nevyzvednete balíček, který byl objednán na DOBÍRKU?


Víte co se stane s balíčkem, který si objednáte na dobírku a na výdejním místě si jej nevyzvednete nebo jej odmítnete přebrat od kurýra?


Pokud potřebujete z jakéhokoliv důvodu odeslat objednávku na dobírku, prosíme, abyste uvážili několik věcí:  • Vaši objednávku zpracováváme, pečlivě zabalíme a nachystáme k přepravě, mnohdy se zákazníky i předem řešíme objednávky, změnu doručení, nebo co by bylo pro ně nejvhodnější. Dáváme si záležet na tom, aby byli naši zákazníci spokojení a vždy se snažíme vyjít vstříc.

  • Vaše zásilka je poté připravena k expedování přepravcem, který ji odveze do depa, odkud jsou následně veškeré balíčky dále expedovány. Vaše zásilka prochází mnoha rukama a všichni se snaží, aby vám balíček v pořádku dorazil.
  • Je potom smutné, když si zásilku nepřevezmete a ona na Vás čeká na výdejním místě mezi ostatními balíčky, které už dávno našli svého majitele. Několik dnů tam leží, aby se opět vrátila zpátky k nám do obchodu. Dopravce si za vrácení zásilky zpět účtuje plnou částku, jako náklady s dopravou, což mu samozřejmě náleží. Poté balíček urazí stejnou cestu, jen opačným směrem. My jej znovu rozbalíme, vystornujeme a zboží opět nakódujeme, aby si je mohl koupit jiný zákazník.Tato zbytečná práce bohužel stojí nemalé úsilí a peníze. Proto opravdu dobře promyslete, zda si zásilku chcete opravdu převzít. Náklady s tímto spojené jsme aktuálně spočítali na 178,- Kč (Zásilkovna) a 238,- Kč (PPL), do čehož není ani započítaná naše zbytečná práce a obalový materiál. Tuto částku, pokud si balíček nevyzvednete, Vám zašleme k úhradě za nevyzvednutou dobírku. Věřte, že nám nedělá radost, vidět zmařenou práci ani posílat upomínky zákazníkům.


Prosíme, zvažte proto způsob platby Vaší zásilky a pokud si nejste čímkoliv jistí, neváhejte se na nás obrátit.


Výše uvedené informace se opírají o zákon § 2118 č. 89/2012 Sb., jehož úryvek zde předkládáme:


Povinnosti kupujícího:


§ 2118

Kupující zaplatí kupní cenu a věc převezme.


Může nastat několik situací:

  • Pokud se stane, že jste si zboží objednali omylem nebo duplicitně, neváhejte nás kontaktovat e-mailem a v co nejkratším čase nás o tom prosím informujte. My Vám zásilku stornujeme a k odeslání balíčku vůbec nemusí dojít.

  • Máte-li o své zboží zájem, ale nestihli jste si jej vyzvednout? Kontaktujte nás, zašleme Vám ji znovu, pokud víte předem, že odjíždíte a nestihnete si balíček uložený na výdejním místě vyzvednout, kontaktujte jej a prodlužte si úložní dobu, nebo někomu ze svých blízkých poproste o její vyzvednutí.

  • O objednávku nemáte zájem, ale už je na výdejním místě? V tomto případě už bohužel nemůžeme nijak zrušit či stornovat. Zásilka se nám po vypršení úložní doby vrátí za poplatek zpátky. V tom případě po Vás budeme požadovat náhradu poštovného.

Děkujeme, že jste si přečetli tyto důležité informace, které pomohou k bezproblémovému obchodování přes internet bez jakýchkoliv komplikací a tak, abyste byli Vy i my spokojeni.

Zpět do obchodu